فرماندار شاهین شهر:

وجود پیوست فرهنگی در طراحی و اجرای پروژه های عمرانی شهرداری امری ضروری است

فرماندار شاهین شهر و میمه با اشاره به کمبود فضای آموزشی مورد نیاز در مجموعه مسکن مهر شاهین شهر گفت:پیوست فرهنگی در طراحی و اجرای پروژه های عمرانی شهرداری امری ضروری است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۱۱ – سه شنبه ۱۳۹۶/۰۸/۲چاپ خبر

 

به گزارش صاحب نیوز؛ فرماندار شاهین شهر و میمه صبح امروز در جلسه شورای آموزش پرورش شاهین شهر به کمبود فضای آموزشی مورد نیاز در مجموعه مسکن مهر شاهین شهر و مشکلاتی برای خانواده ها به دنبال دارد اشاره کرد و گفت: مسکن مهر شاهین شهر با شش هزار و 200 واحد مسکونی و جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر از فضای آموزشی مورد نیاز برخوردار نیست در حالیکه بر اساس قانون در هر مجموعه ای با این حجم واحد مسکونی و جمعیت باید تمهیدات و پیش بینی لازم برای احداث فضاهای آموزشی و فرهنگی در آن منطقه نیز در نظر گرفته شود.

 

علیرضا بصیری با تاکید بر لزوم تلاش برای رفع کمبود فضاهای آموزشی تاکید کرد و افزود: سال‌های گذشته در خصوص احداث فضاهای آموزشی اقدامات خوبی در سطح شهرستان انجام گرفته و امیدواریم این روند ادامه پیدا کند.

 

وی با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در خصوص کاهش مشکل فرسودگی فضاهای آموزشی و تامین فضاهای مورد نیاز افزود: نیاز به فضای آموزشی در شاهین شهر به دلیل مهاجرپذیر بودن و رشد جمعیت مسئله ای مهم است که با توجه به افزایش دانش آموزان در هر سال تحصیلی و نیاز به مدارس جدید باید با شناسایی خیرین زمینه مشارکت و سرمایه گذاری فراهم شود.

 

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان شاهین شهر و میمه تهیه پیوست فرهنگی در طراحی و اجرای پروژه های عمرانی شهرداری را ضروری دانست و تاکید کرد: پیوست فرهنگی و لحاظ کردن مباحث مطالعاتی و کارشناسی در خصوص احداث فضاهای آموزشی در پروژه های عمرانی امری ضروری است که باید در دستور کار شهرداری و دستگاه های ذیربط قرار گیرد.

وی با اشاره به اعزام دانش آموزان به اردوهای راهیان نور خاطرنشان کرد: همه مسئولان ذیربط موظف به نظارت دقیق و رعایت استانداردهای ایمنی لازم قبل از اعزام دانش آموزان هستند و این مهم نباید مورد غفلت قرار گیرد.

 

لازم به ذکر است که با رشد شش درصدی دانش آموزان در سال تحصیلی جدید نسبت به سال گذشته، امسال 34 هزار دانش آموز در بیش از 150 واحد آموزشی بخش مرکزی شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مطالب مرتبط
فهرست